• Arama Kutusu:

 • NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 1605 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
  Page 1 of 16 1 2 3 11 ... LastLast
  Results 1 to 10 of 153
  Like Tree1Likes

  Thread: PS3 OYUN YÜKLEME ve FİXLEME

  1. #1
   scorpionx55's Avatar
   @Tag

   PS3 OYUN YÜKLEME ve FİXLEME

   Son günlerde en çok sordukları sorulara cvp vermek istedim

   Kopya oyun oynayabilmek için makineniz 3.55 versiyon CFW olmalıdır.Aşağı yukarı her hafta yeni bir oyun çıkmakta ve yeni oyunların versiyonu da sürekli 3.55 ten yukarıdadır. Bu yüzden ünlü hacker grupları(proper, duplex, Clan destine vs.) bu oyunların altını üstüne getirerek versiyonlarını düşürüp 3.55 te çalıştıracak dosyalar yayınlarlar işte bu dosyalara fix dosyası diyoruz.

   FİX nedir? Nasıl yapılır?

   Arkadaşlar kısaca fix yapmak demek indirdiğiniz fix klasörünün içeriğini kopyalamak(uzantısı pkg olan dosyalar hariç) ve bunu gerçek oyun klasöründeki PS3_GAME içindeki USRDIR klasörü içine kopyalamaktır.
   -Bu fix klasöründe genelde EBOOT(versiyonu belirleyen dosya budur) dosyası adında bir dosya çıkar.Bazen yanında bir kaç sistem dosyası(PCniz bu dosyaları tanımadığı için beyaz sayfa rengindedir) da olabilir hepsini kopyala yapıştır yapacaksınız.
   -Bazen EBOOT dosyası olmaz da uzantısı pkg olan bir çeşit yükleme dosyası çıkar. O zaman bu dosyayı usb belleğe atıp XMB(ana menüde) install file packages den kuracaksınız ve bunu oyunu HDD ye yükleyip oyuna girmeden önce yapacaksınız.
   -Ve bazen de EBOOT ile beraber pkg dosyası olur o zaman önce eboot yer değiştirmeyi yapın sonra pkg yi kurun(bazı oyunlarda önce pkg kurulur sonra eboot değiştirme yapılır ve bu mutlaka fix açıklamasında bulunur özel durumlara dikkat ediniz)
   ÖNEMLİ=> İndirdiğiniz oyunun kodu ile Fix kodu aynı olmalı
   BLES01235 kodlu bir oyun için aynı oyunun BLES01548 fix yaparsanız hata alırsınız(aynı oyun olabilir ama kodları farklı olduğu için fix uyuşmaz)

   Oyun nasıl yüklenir?

   Ben dahili HDD de oynamayı seviyorum diyorsanız 2 yolla oyun yükleyebilirsiniz

   1. yol FTP YOLUYLA (PC yi PS3 e ethernet(bildiğiniz internet ağ kablosu) kablosuyla bağlama)

   Bu yol biraz uzun ve zahmetlidir. PC ye ve PS3 e birkaç program kuracaksınız

   PC ye kurulacak program winscp programı => [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. ]

   PS3 e kurulacak program FTP ve Blackbox programı=> [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. ] yeni çıkan [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. ]


   PS3'ün IP Adresini Öğrenme

   Arkadaşlar bir tane ethernet kablosu lazım. PC den modeme giden kabloyu alın ve PS3 e takın ve PC-PS3 bağlantısını kurun
   Settings/system settings/system information bu yolu takip edin ve PS3'ünüzün versiyonun yazdığı sayfaya gelin, Ip adresi hemen görünmeyebilir 5 dk içinde ekrana çıkar bunu kaybetmeyeceğiniz bir yere yazın

   Şimdi winscp ve blackbox programlarını kurduğunuzu varsayıyorum. Önce PS3 te multimanın hemen üstünde çıkan FTP ye tıklıyorsunuz ekran kararıyor ve blackbox sayfası geliyor.Böylece PS3 kolunu bir kenara bırakabilirsiniz(işlem yaparken kazara X e falan basarsınız iptal olmasın) PC de winscp programını çalıştırıyorsunuz (bağlanması 2-3dk sürebilir) ve boşlukları doldurmaya başlıyoruz
   Host name buraya PS3'ün IP Adresini yazıyoruz
   User name ve Password bunlar önemli değil ben her ikisine de 1 yazıyorum
   File protocol burayı da FTP yapıyoruz ve login diyoruz

   LOGIN HATASI: En sık karşılaşılan hata error listing directory:/ bu hatayı alırsanız winscp menüsünde sol altta advanced options kutusunu işaretleyin ve sol tarafa yeni eklenen seçenekleri görün, IP Adresini yazın user password doldurun FTP yi işaretleyin ama login yapmadan önce burada connection menüsünde passive mode seçeneğini değiştirin ve aynı sayfadaki loginden bağlanın.(Yapılan bir diğer hata; Passive seçeneğini değiştirdikten sonra yeniden session'a basıp ip ,password falan yeniden doldurmaktır.Passive i değiştirdikten sonra aynı sayfadaki logine tıklamanız lazım tekrar sessiona basıp doldurmayacaksınız)

   Veee bağlandığınızı varsayıyorum şimdi sol tarafta PCdeki oyununuzun ana klasörünü buluyoruz genelde BLES ya da BLUS ile başlar (burası önemli PS3_GAME nin bir üst klasörü olmalı mesela BLES01446/PS3_GAME ya da OYUNADI/PS3_GAME) ve sağ tarafa geçiyoruz burası hedef klasör yani PS3 ün taa kendisi burada işimiz sadece dev_Hdd0 klasörü ile ilgili diğer klasörlere bulaşmayın. dev_hdd0 klasörüne oradan da GAMES klasörüne girin ve diğer oyunlarınızı göreceksiniz şimdi gerisi basit sol taraftaki BLES klasörünü sağ tarafa sürükleyin kopyalamaya başlar.
   İşlem bitince winscp yi kapatın ve PS3 kolunda X e basarak blackboxtan çıkmış olursunuz.Multimane girin bakalım oyununuz yüklenmiş mi görün, eğer herkesin yaptığı gibi klasör işinde hata yapmadıysanız oyun görülür

   Eeeee çok okuyan mı bilir çok gezen mi? Bence gezen bilir! Görerek anlamanız açısından burada da sitede daha önce paylaşılan videolu anlatımı var
   [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. ]

   2. Yol USB den HDD ye yükleme

   Bir PS3 kullanıcısıysanız en iyi dostunuz flash bellektir herkese tavsiyem en az 16Gb flash edinmenizdir.Elinizde 10GB lik bir oyun var diyelim;Flash bellekte büyük harflerle GAMES diye bir klasör açın ve oyunu bu klasör içine kopyalayın
   OYUN KOPYALARKEN DİKKAT=> Oyunda PS3_GAME klasörünün bir üst klasörünü kopyalayacaksınız örnek verecek olursak

   Doğru------------ GAMES/PES2012/PS3_GAME ya da GAMES/BLES01408/PS3_GAME

   yanlış------------ GAMES/PES2012/BLES01408/PS3_GAME

   Yani GAMES den sonra oyunun ana klasörünü atıyoruz.Yanlış olana dikkat edin! O şekilde iç-içe geçmiş klasör şeklinde olmamalı

   Geldik HDDye yüklemeye;eğer yukarıda denilenleri doğru yaptıysanız ve usbyi ps3 e taktıysanız multimande oyunu görürsünüz oyunun üstünde üçgene(bazen kare olabiliyor) basın ve karşınıza gelen oyun menüsünde en yukarıdaki BACK-Up copy seçin sorulan soruya yes deyiverin ve yükleme başlasın

   NOT=> Yeni oyunları multiman de ilk açışınızda şöyle bir ibare görürsünüz

   Game requires 4.21 firmware
   Do you want to change PARAM.SFO version to 3.55


   Bunu görünce korkmayın anlamı şudur: normalde fix olarak sadece eboot dosyayı yayınlanır ama PS3_GAME içindeki param.sfo dosyası da 3.55 olmalıdır ve işte burada multiman devreye giriyor ve bunu ben yaparım diyor sende yes diyorsun onaylıyorsun(Gaia Manager kullanan arkadaşlar 3.55 Param.sfo yu Multiman kullananlardan dilenmek zorunda Bu yüzden burada Mm özelliği ön plana çıkıyor)

   Harici harddisk yolu

   arkadaşlar bu da flash belleğe oyun atmakla aynı iş; GAMES diye klasör açın ve OYUNUN ASIL KLASÖRÜNÜ buraya taşıyın

   GAMES/BLES01408/PS3_GAME ya da GAMES/PES2012/PS3_GAME

   Yanlız Harici ile oynarken multiman de oyun üzerinde üçgene basın ve gelen menüde sol altta BD-mirror ve External seçeneklerini işaretleyin


   SON OLARAK: Ben bunların hepsini yaptım hala açılmıyor diyorsanız

   1-)KMEAW 3.55 CFW kullanın(Waninkoko kullanıyorsanız çoğu oyunda sıkıntınız olur)(sistem information da versiyonunuz yazar)
   2-)Elinizde multimanın 4.00 dan yüksek bir sürümü olsun(Gaia Manager kullanıyorsanız Param.sfo dosyasını editleyemezsiniz)
   3-)[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. ] (tek seferlik) mutlaka kurulmuş olmalı(Çoğu oyunda karşınıza çıkacak siyah ekran sorununu çözmek için)
   4-)Makinenizde dandik mandik ama mutlaka orjinal BD oyun bulunsun.15-20 TL ye bulabilirsiniz
   5-)Bazı oyunlar özel update dosyaları ya da pkg ister bunları unutmayın(Genelde oyunla beraber verilir, ya önce fix işlemi yapıldıktan sonra yüklenir ya da önce pkg kurulur sonra fix yapılır bu talimatlar fixi indirdiğiniz yerde yazar dikkatlice okuyun)
   6-)Bazı oyunlar sadece Harici veya Sadece Dahilide oynanabilir.Oyunu indirdiğiniz yerde bu açıklamayı mutlaka bulun.(internal=dahili external=harici)
   7-)Oyunu açarken 80010017 hatası alıyorsanız EBOOT dosyanız hatalı demektir ya da yanlış yaptınız(yeniden fix yapmanız lazım)
   8-)Bazen bir oyunu ilk yüklemenizde çalışmayabilir(mesela bir oyunun önceden demosunu yüklediyseniz sonra orjinal oyunu yüklerseniz çalışmaz ya da hatalı çalışır) yeniden yüklemeniz gerekir o zaman önce Game Data Utility de oyuna ait klasör varsa önce onları silip yeniden yüklenmeli
   9-)Nette gördüğünüz her oyuna atlamayın.Sizin makinenizin versiyonuna uygun ismi taşıyan oyunları indirin
   10-)Bazı oyunlar BD-Mirror seçeneği aktifken çalışır(oyun üzerinde üçgen ya da kareye basarak sol altta görebilirsiniz)
   11-)İndirdiğiniz oyunun orjinali üzerinde asla fix yapmayın(yaparsanız da önce değişeceğiniz dosyaların yedeklerini almayı unutmayın(Flash bellek ile oyun atmak en iyisidir.Oyunu flasha atın ve fix işlerini flash üzerinde yapın böylece PC de orjinal Back-Up ınız durur.)

   Bunları benden çok daha iyi bilenler var elbette, ben elimden geldiğince anlattım.
   Last edited by scorpionx55; 29-12-2012 at 21:42.
   acartay2 likes this.

  2. SORUNLAR !

   1. Teşekkür butonu nerede ?

   2. Teşekkür ettiğim halde linkler görünmüyor ?

   3. Bazı linklerden oyun vb. şeyler indiremiyorum.Nedeni nedir ?

   ÇÖZÜMLER :)

   1. Mesajın sol alt köşesinde yer alan ve göze çarpan bir butondur.

   2. Sayfayı yenileyin veya başka tarayıcı üzerinden tekrar deneyin.

   3. PC üzerinden DNS ayarlarını otomatik yapıp indirmeyi deneyin.

   LÜTFEN DİKKAT !

   Sitemizde yaşanan sorunlara karşın, çözüm yolları gösterilmiştir.Buna rağmen sorun yaşıyorsanız,sorun sadece sizdedir.Atladığınız bir adım olduğunu varsayarak işlemleri tekrar gözden geçirin.Bununla beraber üst üste mesaj yazmayın.En önemlisi argo,küfür ve diğer hakaret içeren mesajları yazmaktan kaçının.Forumdan süresiz olarak banlanırsınız. Herkese iyi forumlar dileriz.

   The Following 41 Users Say Thank You to scorpionx55 For This Useful Post:

   61emr61 (05-06-2014), aayalp1903 (30-11-2012), acartay2 (24-02-2015), ahmomo (09-03-2015), asus123 (21-02-2015), bilaydemir (22-03-2015), blane-6 (11-10-2012), ceko (29-10-2014), cmlyvz (04-04-2014), congo (28-01-2016), crocodile_tasci (25-01-2015), denny (03-11-2012), didim (21-11-2012), durgun (22-05-2015), ecorlos1 (09-02-2013), erkegum (20-08-2015), Gazali04 (27-10-2012), ghvb (26-03-2015), gskeremcem (16-02-2013), gunesgoksel (23-04-2015), harun2145 (08-01-2016), hgtfast (11-05-2015), Kasingva (21-10-2012), Melih07 (21-11-2016), mento (08-11-2014), mertinan (22-01-2013), metalsefi (23-01-2015), muratt06 (27-03-2015), nimda (07-10-2012), olca22 (27-02-2015), ref (27-10-2012), scorpion_61 (27-03-2015), Shn istanbul (04-10-2012), speedy 34 (30-06-2013), ttumay (04-12-2012), ugur_87 (26-12-2012), whitesnake (11-12-2012), yaramaz (03-10-2012), ybinboga (12-10-2012), yldzhan (08-11-2014), yolcuu82 (04-02-2013)

  3. Tüm forumdan rastgele konular:

   • » Hoş geldin Verbesto
   • » bluray okuyucu arzasi mi?
   • » Hoş geldin Chons
   • » Hoş geldin ataberkyilmaz123
   • » Hoş geldin illegal007
   • » Frozen Cortex Full PC RELOADED
   • » DEVIL MAY CRY 5 sorunu
   • » Hoş geldin Ebu Fakir
   • » Hoş geldin scrubi
   • » Hoş geldin kimsin
   • » PAYDAY 2 v1.12.1(31.1) Incl DLC Full PC...
   • » Serif PagePLUS X7 17.0.3.28 + Portable
   • » Hoş geldin emr50
   • » Windows 8 Professional Final RetaiL ...
   • » select x nedir ?

   Aynı kategoriden rastgele konular:

   • » Gta v michael yoga bölümünde donuyor
   • » ~*.edat uzantili fix ve 4GB'den büyük...
   • » mortal kombat 9 kol çalışmıyor
   • » Yeni PS3 alıcam yardım gerekli
   • » Multiman Kayboldu
   • » 4.20 & 4.21 Dex İle Çalışan Oyun...
   • » Remote Play (PS Vita ile PS3 Kontrolü )
   • » The Evil Within Siyah Şeritleri...
   • » Spoofer Sorunu ve Çözümü !!!
   • » Hangi cfw versiyonu tercih etmeliyim?
   • » Ps3u olupta yuh bunu oynamadin mi...
   • » PS3 'ünüz Kırılabilen ( CFW Yapılabilen...
   • » Mass Effect 3 (disc read error hatası...
   • » PS3 Slim Isı Derecesi Hakkında
   • » FTP ile PS3'e oyun yüklemek (Videolu...
  4. #2
   palio's Avatar
   @Tag

   ben fifa 13 dlc dosyasını yüklücem bu nasıl oluyor flaşbellk yükledim ps3 görüyor ama nerden nasıl kopyalıcam fifa13 içine...

   pes12 ye kadro güncellemesi indirdim onu nasıl yapıcam bunları anlata bilirmisn kardeşim

  5. #3
   scorpionx55's Avatar
   @Tag

   Quote Originally Posted by palio View Post
   ben fifa 13 dlc dosyasını yüklücem bu nasıl oluyor flaşbellk yükledim ps3 görüyor ama nerden nasıl kopyalıcam fifa13 içine...

   pes12 ye kadro güncellemesi indirdim onu nasıl yapıcam bunları anlata bilirmisn kardeşim
   Fifa13 için dlc paketi fix ile birlikte yayınlanmıştı ama ayrı bir dlc indirdiysen şöyle yapabilrsin

   Oyun HDD de ise

   1-DLC klasörü indirdiysen Multiman de dosya yöneticisine gir ve şu yolu izle dev_hdd0/GAMES/Oyun ismi ya da kodu/PS3_game/USRDIR a gir ve yapıştır yap soruya evet de
   2-DLC içeriği indirdiysen aynı yolu takip et bu sefer USRDIR içinde dlc klasörü olacak onun içine girip yapıştıracaksın

   File manager kullanımı biraz karışık gelebilir; sol tarafta kaynak sağ tarafta hedef klasör olacak; sol tarafta usb001(bu senin flash belleğin) klasörü olması lazım önce burada dlcni kopyala ve sağ tarafta da yukarıda gösterdiğim yolu izle yanlış yere girersen en yukarıdaki .............................. kısmına tıklayıp bir üst klasöre geri dönebilirsin

   File manager yolu karışık geldiyse bunları dışarıda yapabilirsin.Oyunu PS3 te sil ,flash bellekte GAMES klasörü açıp fifa13 ü buraya yükle ,dlc kısmını da aynı yukarıda anlattığım gibi USRDIR klasörüne at oyunu makinene yükle hepsi bu kadar

   PES'e gelince;indirdiğin transfer güncellemesi bir çeşit yama mı (PS3/SAVEDATA diye görünür)
   bu PS3 klasörünü flash belleğin ilk sayfasına kopyala sonra PS3 XMB menüsünde(kullanıcı seçtikten sonra gelen sayfa yani multimanin olduğu yer) yukarılarda Save Data Utility e git orada usb belleği göreceksin ve içine girince yamaları görürsün .Her yamanın üstüne gelip birer birer kopyalayacaksın

   PES12 için yama yapmadan önce 1.06 güncellemesi ve DATAPACk 4.0 paketini yüklemelisin son yamalar buna uyarlı çünkü ve sana tavsiyem kendine yeni bir kullanıcı aç çünkü yüklediğin yama uymazsa o kadar yamayı birer birer silmen gerekir sen de sadece kullanıcıyı silersin kurtulursun

  6. #4
   newborn03's Avatar
   @Tag

   Oyun atabilmek için harici hard diskin FAT 32 formatında olması önemli mi ?

  7. #5
   blane-6's Avatar
   @Tag

   cok tesekkur ederım bu anlattıgın üç yolu da üç gündür deneyip yapamıyordum bu gün foruma kayıt oldum ve şu anda ps3 üme oyun yüklüyorum beni onca masraftan kurtardın bu konuların cok cahiliyim henüz cok temiz anlatmışsın özellikle login hatasıyla ilgili olan kısımda kan yaptın cok saol

  8. The Following User Says Thank You to blane-6 For This Useful Post:

   scorpionx55 (11-10-2012)

  9. #6
   blane-6's Avatar
   @Tag

   fat 32 formatında olmaz ise ps3 harici harddiski görmüyor o yüzden ziyadesiyle önemli

  10. #7
   blane-6's Avatar
   @Tag

   günaydın diyeyim artık yapamadıgım bir durum var oyunları söylenilen methodlar ile ps3 e atıyorum gorunuyor multiman ile seciyorum teması vs olusuyor ama oyuna gırmeye calıstıgımda ya donuyor yada hata veriyor hatalı oyun olması ıhtımalıne karsın farklı dort oyun daha denedım sanırım crack gibi birsey yapmam gerekıyor siteyide henüz kesfedemedim konular dagınık geldı sıstemı vardır muhakkak ama ben cozemedım eger zahmet olmazsa bu fix patch olayını anlatan detaylı bir anlatım varsa yönlendirir misiniz nerde hata yaptıgımı bulayım hangi dosyaları nereye atacagım bendekı oyunlarda eboot param... 10000... vs gibi dosyalar var soylenılen klasorlerde degıstırılecek bırsey degıl bı update dosyasını install package de goruyorum kuruyorum tık yok durum bu tıkandım yardımlardan ötürü şimdiden tesekkur ederim

  11. #8
   scorpionx55's Avatar
   @Tag

   Quote Originally Posted by blane-6 View Post
   günaydın diyeyim artık yapamadıgım bir durum var oyunları söylenilen methodlar ile ps3 e atıyorum gorunuyor multiman ile seciyorum teması vs olusuyor ama oyuna gırmeye calıstıgımda ya donuyor yada hata veriyor hatalı oyun olması ıhtımalıne karsın farklı dort oyun daha denedım sanırım crack gibi birsey yapmam gerekıyor siteyide henüz kesfedemedim konular dagınık geldı sıstemı vardır muhakkak ama ben cozemedım eger zahmet olmazsa bu fix patch olayını anlatan detaylı bir anlatım varsa yönlendirir misiniz nerde hata yaptıgımı bulayım hangi dosyaları nereye atacagım bendekı oyunlarda eboot param... 10000... vs gibi dosyalar var soylenılen klasorlerde degıstırılecek bırsey degıl bı update dosyasını install package de goruyorum kuruyorum tık yok durum bu tıkandım yardımlardan ötürü şimdiden tesekkur ederim
   Gaia Manager kullanıyorsan Multiman kullanmanı öneririm.Gaia managerin geleceği yok

   Oyunu HDD ye attıktan sonra ama oyuna girmeden önce Pkg leri XMB menüsünde kuracaksın sonra oyuna gireceksin

   Hangi oyunda hangi hatayı alıyorsun? Ekrana gelen hata kodu var mı? Bildiğim bir şeyse neden yardımcı olmayayım?
   Last edited by scorpionx55; 11-10-2012 at 12:29.
   Kollarımı koparırsa, onu ölümüne tekmelerim.
   Bacaklarımı koparırsa, ölümüne ısırırım!
   Başımı koparırsa, ölümüne gözümü dikip bakarım!
   Gözlerimi söküp çıkarırsa, mezarımdan onu lanetlerim!
   Paramparça bile olsam, Sasuke'yi Orochimaru'dan geri alacağım!  12. #9
   blane-6's Avatar
   @Tag

   800 ile baslayan bir hata alıyorum elder of skyrim de ac brodherhood da da multiman ile oyunu cd gibi gösterip girmeye calıstıgımda direk makına donuyor aynı hatayı metal gear solidde de alıyorum bu oyunları yabancı kaynaklardan indirdim oyun adı/blues.../ps3...updatevs burda blues klasorunun yanında dosyalar var ep-0001...update,param.sfo.eboot. bazen pkg uzantılı baska dosyalarda oluyor dırek kopyaladıgımda calısmıyor bunların yerını degıstırdıgımde usrdır a kopyaladıgımda ps3 te oyun teması oluyor oyunu tanıyor lakın gıremıyorum update yı flasf bellekle yukluyorum yukleme basarılı oluyor lakın oyuna bi türlü giremiyorum

   -yuklemeye calıstıgım oyunlarda surum farklılıgı olabılır mı oyun indirirken neye dikkat etmeliyim
   -fix dosyalaRI hangileri ve hangi klasöre atılmalı
   -indirdiğim oyundaki update pkg leri ve patchler hangi klasörde olmalı ve nasıl kurulmalı
   şimdiden teşekkür ederim ilginizden ötürü
   Last edited by blane-6; 11-10-2012 at 14:49.
   KENDİNE DİKKAT ET HAYATA DEVAM ET...

  13. #10
   scorpionx55's Avatar
   @Tag

   -ELimde Skyrim ClanDestine BLES30778 var ve sorunsuz çalışıyor diğer bahsettiğin oyunlar yok deneme şansım da yok

   -Artık oyunları fix klasörleri ile birlikte yayınlıyorlar ve oyunu indirirken açıkalamaları da okuman gerekir

   -Temel olarak Fix klasöründen çıkan ve uzantısı pkg olmayan dosyaları oyundaki USRDIR içine kopyalayacaksın sonra oyunu makineye yükle(BLES ya da BLUS klasörü sadece bunu yükleyeceksin) ama oyuna girme daha sonra XMB menüsünde flash belleğe attığın pkg dosyalarını install file packages kısmından kuracaksın.

   -80010017 hatası alıyorsan fix işini düzgün yapamadın demektir
   Last edited by scorpionx55; 11-10-2012 at 16:31.
   Kollarımı koparırsa, onu ölümüne tekmelerim.
   Bacaklarımı koparırsa, ölümüne ısırırım!
   Başımı koparırsa, ölümüne gözümü dikip bakarım!
   Gözlerimi söküp çıkarırsa, mezarımdan onu lanetlerim!
   Paramparça bile olsam, Sasuke'yi Orochimaru'dan geri alacağım!  Page 1 of 16 1 2 3 11 ... LastLast

  User Tag List

  Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •