NOTICE Bilgilendirme : Bu konu 1399 gün önce başlatıldı . bu konu ile ilgili son cevap yazılmış olabilir.Yeni bir konu açmadan önce gözden geçirin...
+ Cevap Ver
Sayfa 1/3 1 2 3 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Oyunu gormuyor

isamix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    22
    Teşekkür et
    23
    8 Defa 7 konuda teşekkür aldı ..
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    10

Oyunu gormuyor

Cobra odeli cihazim var internetten indirdigim oyunu iso uzantisina cevirdim sonra hrici harddisk PS3_GAME klasorunun icine attim cihaz gormedi diger oyunlari gordu.acaba yanlis bir durummu var anlayan arkdaslar yardim ci olursa sevinirm

Morelff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Teşekkür et
    0
    0 Defa 0 konuda teşekkür aldı ..
    İlgi Alanı
    PC
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    User Info
    Son Mesaj
    25-07-2014 15:05
    Tecrübe Puanı
    0

Cevap: Oyunu gormuyor

Merhaba,

Aynı sorun bende de oluyor.Heavy Rain adlı oyunu indirdim,iso uzantısına çevirdim,Ps3 Games'e attım,ama oyunu görmedi.Ben CFW 3.55 diye bir şey olarak indirdim.Acaba sürümleri mi farklı?Ben ilk defa Ps3 e oyun indiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

Hyemen30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Erzincan
    Konular
    10
    Teşekkür et
    9
    6 Defa 5 konuda teşekkür aldı ..
    İlgi Alanı
    PS3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    7

indirdiğin oyun 3.55 olmamalı duplex imars lar sağlam ve çalışan sürümlerdir görmeme nedeni senin sürümün 2.0 mı 2.1 mi yada daha alt sürümmü eyer alt sürüm 1.9 ise genps extra programı ile ps3_games klasörünü göster ve tarat bu durum 2.0 2.1 de gerekli değil isosu direk görüyor kendimden biliyorum ama önceki sürümde taratman lazım oyun listesini görmesi için browser'ın taranması lazım

Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Teşekkür et
    0
    İlgi Alanı
    PC
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    User Info
    Son Mesaj
    Tecrübe Puanı
    0

Hyemen30

Kardeşim sana çok teşekkür ederim.Artık aklıma bir şey gelmiyordu,buradan da yardım alabileceğimi hiç düşünmemiştim.Çok teşekkür ederim kardeşim sana

Evet,ne yazık ki 3.55 sürümü indirdim.Acemiliğimden dolayı ne olduğunu bilmiyordum.Direk indirdim.Duplex ve İmars sürümlerinden bahsetmişsin kardeşim,ben internetten arattım ama indirecek başka cobraya uygun yer bulamadım.Ve ayrıca sürümümü bilmiyorum ne yazık ki kardeşim.Bakmak istiyorum,ama nasıl bakılır sürüme bilmiyorum.
    Bir kaç sorum daha var Hyemen30 kardeşim,ve arkadaşlar,cevaplarsanız çok mutlu olurum gerçekten:

-Cobra Odemin hangi sürüm olduğunu nereden öğrenebilirim?
    -Cobra oyunlarını nereden indirebilirim?Acaba bu sitede cobraya uygun oyun sürümleri var mıdır?
    -Ayrıca Heavy Rain'i,Cobra için nereden indirebilirim?Bu sitede var mı,yoksa başka sitede var ise,özelden atabilir misiniz?Yada sizde çalışan cobra sürümünü veya indirdiğiniz yeri özelden atabilir misiniz arkadaşlar?

Arkadaşlar biraz fazla soru soruyorum ama,ben daha yeniyim,öğrenmeye çalışıyorum,kusuruma bakmayın şimdiden

Yer
    Erzincan
    Konular
    10
    Teşekkür et
    9
    İlgi Alanı
    PS3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    7

Alıntı Morelff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hyemen30

Kardeşim sana çok teşekkür ederim.Artık aklıma bir şey gelmiyordu,buradan da yardım alabileceğimi hiç düşünmemiştim.Çok teşekkür ederim kardeşim sana

Evet,ne yazık ki 3.55 sürümü indirdim.Acemiliğimden dolayı ne olduğunu bilmiyordum.Direk indirdim.Duplex ve İmars sürümlerinden bahsetmişsin kardeşim,ben internetten arattım ama indirecek başka cobraya uygun yer bulamadım.Ve ayrıca sürümümü bilmiyorum ne yazık ki kardeşim.Bakmak istiyorum,ama nasıl bakılır sürüme bilmiyorum.
    Bir kaç sorum daha var Hyemen30 kardeşim,ve arkadaşlar,cevaplarsanız çok mutlu olurum gerçekten:

-Cobra Odemin hangi sürüm olduğunu nereden öğrenebilirim?
    -Cobra oyunlarını nereden indirebilirim?Acaba bu sitede cobraya uygun oyun sürümleri var mıdır?
    -Ayrıca Heavy Rain'i,Cobra için nereden indirebilirim?Bu sitede var mı,yoksa başka sitede var ise,özelden atabilir misiniz?Yada sizde çalışan cobra sürümünü veya indirdiğiniz yeri özelden atabilir misiniz arkadaşlar?

Arkadaşlar biraz fazla soru soruyorum ama,ben daha yeniyim,öğrenmeye çalışıyorum,kusuruma bakmayın şimdiden

Nedemek Kardeşim Sorunun Çözülsün Yeter Benim İçin Paylaşmak Güzeldir

Yapacaklarına GelirseK Sürüm Öğrenmek Yerine En Basitini Anlatayım Sana 2.0 Yazılımı İle Başla İşlemlere Nasılmı Rehberi Paylaşayım

Öncelikle gerekli dosyaları buradan indirin. Cobra Optical Drive MCU 2.0 LİNK TIKLA İNDİR BUNU ÖNCE Cobra_ODE_MCU_v2_0.rar (1,67 MB) - uploaded.net
    SONRA Fat32 formatlı bir flashdiskiniz olsun. Dosyaları bu flashdiske atacaksınız.

Güncelleme nasıl yapılır?
    Sırasıyla alttaki adımları takip edin.
    1-Bootlader rar arşivini indirdin. İçerisinden ldr.rom adında bir dosya çıkacak. Bu dosyayı flashdiske atın. Ps3 fişe takılı olmasın. Flashdiski arkadaki Cobra Ode'nin usb girişine takın. Ps3ün fişini takın. Güncelleme başlayacak. Led sabit kırımızı olduğunda işlem bitiyor. Ps3ün fişini prizden çıkartın. Ardından flashdiski çıkartın.
    2-Flashdiski pcye takın. İçerisindeki ldr.rom dosyasını silin. Mcu v2.0 rar arşivi içerisindeki Fpga klasörüne girin. Orada sizin Cobra Odenizin versiyonu hangisiyse o klasöre girin. Fpga1.dat dosyasını flashdiske atın. Ps3 fişi prize takılı olmasın. Flashdiskinizi arkadaki Cobra Ode'nin usb girişine takın. Fişi prize takın. Güncelleme başlayacak. Led ışık sönene kadar bekleyin yani hiçbir led ışık yanmayacak. Işık sönünce ps3ün fişini prizden çıkartın. Flashdiskinizi çıkartın.
    3-Flashdiski pcye takın. İçerisindeki fpga1.dat dosyasını silin. Bu sefer fpga3.dat dosyasını atın. Ps3 fişi prize takılı olmasın. Flashdiski arkadaki Cobra Ode'nin usb girişine takın. Işık sönene kadar bekleyin. Işık sönünce önce ps3 fişini prizden çıkartın. Ardından flashdiski çıkartın.
    4-Flashdiski pcye takın. Fpga3.dat dosyasını silin. Mcu.rom dosyasını atın. Ps3 fişi prize takılı olmasın. Flashdiski arkadaki Cobra Ode'nin usb girişine takın. Ps3 fişini prize takın. Güncelleme işlemi başlayacak. Led ışık sabit kırımızı olana kadar bekleyin. Kırmızı olduğunda ps3ün fişini prizden çıkartın. Flashdiski çıkartın.

Güncelleme işlemi bu kadar. Hddye atılacak dosyaların güncel versiyonlarını hddye atmayı unutmayın. Yani O Dosyalar ise şu
    https://anonfiles.com/file/d48f2ea92...99651e80d1b054 COBRA ODE BOOTLOADER 1.3
    https://anonfiles.com/file/d48f2ea92...99651e80d1b054 COBRA MANAGER 1.6 Bunları İndirp Cobra Adındaki Dosya İçerisine Atacaksın

Cobra Ode Versiyonunu Öğrenme Yöntemi!
    Peki ben Cobra Ode versiyonumu bilmiyorum ne yapacağım diyorsanız şöyle yapın. Bir versiyonu deneyin. Eğer doğruysa led ışıkları ardarda mor kırmızı yanacak, ilerde daha da hızlanacak yanıp sönme işlemi. En sonda ise ışık hepten sönecek. Doğru versiyon kullanmadıysanız bu işlemler olmaz. Büyük ihtimal mor işlemine geçtikten hemen sonra kırmızıya düşecektir ya da hiç mora geçmeyecektir. İşlem gerçekten olmuş mu bunu nasıl anlarım derseniz şöyle yapacaksınız. Fpga1.dat dosyası ird performasını arttırıyor. Fpga3.dat dosyası ise orijinal oyun diski kopyalama işlemindeki hataları düzeltiyor ve oyun kopyalama performansını arttırıyor. Fpga3.dat işlemini belki denemekle uğraşmayabiliriz ama fpga1.dat işlemini deneyebiliriz. İrdli bir oyununuz varsa deneyin. Önceden verdiği hataları vermeyecektir. Zaten fpga1.dat olmuşsa 3 de olmuştur.

Cobra Ode Mcu Versiyonu nasıl öğrenilir?
    Cobra Ode'nin Mcu versiyonunu Cobra Manager üzerinden kontrol edebilirsiniz sadece. Cobra Versiyon 2.0 yazıyorsa olmuş demektir.

Genps3extra kullanmadan Cobra Browser'a nasıl oyun eklenir?
    COBRA klasörü içerisindeki cobra.cfg dosyasını notepad ya da başka benzeri bir programla açın. Manager type'ı browser yapmalısınız. Yani manager.type=browser olarak düzenleyin. Bașında # varsa silin. Yoksa olmayacaktır. Ayrıca bunu yaptığınızda pass-through geçişi seçeneği de Cobra Browser'da açılacaktır.

Hazır cobra.cfg dosyası!
    https://www.mediafire.com/?0z4nm9ily4hqne3
    Yukarıdaki linkten cfg dosyasını indirin ve harici hddnizdeki COBRA klasörü içerisine atın. Böylece tüm ledler kapanacak ve genps3extra kullanmadan oyunları direk Browser'a ekleyebileceksiniz.

Superslim kullanıcıları ile ilgili!
    Superslim kullanıcıları bu işlemler haricinde bd diski çekme/yakma işlemi yapması gerekiyor. 4.53 superslim kullanıcısısıysanız şuanlık 4.55'e güncellemeyin

Oyun Sitesi ise

ISOS Cobra ODE

Acuerdo de Registro Kayıt Alanına Gider Acep dedikten sonra gerekli yerleri doldurursun burayı vermemin nedeni 4.55 sürümü içn oyunlar mevcut ayrrıca bu sitede de var oyun bölümünden bakabilirsin

umarım faydam dokunur kolay gelsin

Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Teşekkür et
    0
    İlgi Alanı
    PC
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    User Info
    Son Mesaj
    Tecrübe Puanı
    0

Kardeşim versiyonu öğrenme konusunda yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim.

Ama ben hala Heavy Rainin Cobra sürümünü bulamadım.Verdiğin sitelere bir göz attım.Ama göremedim.İnternetten araştırdım,ama sürekli Cfw sürümü çıktı.Yani hiç bir yerde cobra ode sürümünü bulamıyorum.Bu oyun cobraya yok mu?Her yere baktım,ama bir türlü bulamadım.

Heavy Raini,doğru düzgün Cobra için indirebileceğim bir yer var mı acaba kardeşim?Hiç bir yerde bulamadım,ama belki sen biliyorsundur kardeşim...

Heavy Raini Cobra Ode için indirebileceğim,bir yer var mı acaba?

Yer
    Erzincan
    Konular
    10
    Teşekkür et
    9
    İlgi Alanı
    PS3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    7

kardeşim bu oyunun şuan için 4.55 sürümü yok biraz bekleyeceksin bu arada diğer sorunları hallletinmi ?

Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Teşekkür et
    0
    İlgi Alanı
    PC
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    User Info
    Son Mesaj
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Hyemen30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim bu oyunun şuan için 4.55 sürümü yok biraz bekleyeceksin bu arada diğer sorunları hallletinmi ?
    Yani Cobra Ode için sürümü yok mu?Ama benim yeğenim Cobra Ode de oyunu oynayıp bitirdi.Şimdi ona da sordum nereden indirdin diye,akşama inşallah bir cevap verir.

xx360xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10
    Teşekkür et
    38
    16 Defa 8 konuda teşekkür aldı ..
    İlgi Alanı
    PS3
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    User Info
    Son Mesaj
    24-02-2017 01:45
    Son Konu
    lütfen yardım
    Tecrübe Puanı
    6

cobra ode için ayrıca oyun yok sitedeki oyunları indir genps3iso ile iso ya çevir isotool ile ird dosyasını indir eğer ird dosyası yok yada hatalı ise ird olmadan çevir (ird dosyası online için diyolar tam olarak bende bilmiyorum ne işe yaradığını)

Yer
    Erzincan
    Konular
    10
    Teşekkür et
    9
    İlgi Alanı
    PS3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    7

Alıntı Morelff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani Cobra Ode için sürümü yok mu?Ama benim yeğenim Cobra Ode de oyunu oynayıp bitirdi.Şimdi ona da sordum nereden indirdin diye,akşama inşallah bir cevap verir.
    ben bakındım ama hep 3.55 için yiğenin nereden aldıysa sanada yerini söyler hatam varsa affola sadece araştırdım 3.55 gördüm görmeme nedeni eboot kaynaklı oluyor genelde extra gen ps3 den hariç eboot dosyasınıda orjianlle değiş bles blus kodlarına göre orjinal eboot dosyasını googleye yaz çıkar indir değiştir iso ya yeniden çevir ve dene

---------- Mesaj Ekleme Zamani 20:39 ---------- Önceki Mesaj Zamani 20:38 ----------

Alıntı xx360xx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cobra ode için ayrıca oyun yok sitedeki oyunları indir genps3iso ile iso ya çevir isotool ile ird dosyasını indir eğer ird dosyası yok yada hatalı ise ird olmadan çevir (ird dosyası online için diyolar tam olarak bende bilmiyorum ne işe yaradığını)
    ird dosyasına gerek yok o online için evet orj boot dosyası nı eklerseniz sorun kalmaz

+ Cevap Ver
Sayfa 1/3 1 2 3 SonSon
  • Bu konuyu beğendiniz mi?

Oyunu gormuyor

Güncel Beğeni

Değerlendirme: Toplam 1 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 5.00 puandır.

Etiketlenen üyelerin listesi