NOTICE Bilgilendirme : Bu konu 1170 gün önce başlatıldı . bu konu ile ilgili son cevap yazılmış olabilir.Yeni bir konu açmadan önce gözden geçirin...
+ Cevap Ver
Sayfa 7/7 İlkİlk ... 5 6 7
70 sonuçtan 61 ile 70 arası

Konu: Downgrade Edilebilen / Edilemeyen PS3 Modelleri ve Detaylı CFW Yükleme Rehberi

memofe61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Teşekkür et
    1
    0 Defa 0 konuda teşekkür aldı ..
    İlgi Alanı
    PS3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    User Info
    Son Mesaj
    16-05-2015 18:38
    Son Konu
    Yardim
    Tecrübe Puanı
    0

Re: Downgrade Edilebilen / Edilemeyen PS3 Modelleri ve Detaylı CFW Yükleme Rehberi

ArkadaŞlar benİ playstatİon im cech 2504 data 0c Şu anda 4.65 versİyonda ama daha Önceden kopya oyun ÇaliŞtiriyodu. Şİmdİ ben bunu tekrar cfw yapmak İstİyorum nasil yapabİlİrİm. ? Yardimlariniz İÇİn Şİmdİden teŞekkÜr ederİm..

baybarsturan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ANTALYA
    Konular
    55
    Teşekkür et
    829
    7.178 Defa 1.630 konuda teşekkür aldı ..
    İlgi Alanı
    PS3
    Mentioned
    172 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    10
    Hesaplar

Gamertag: baybarsturan PSN ID: baybarsturan Steam ID: baybarsturan

Cevap: Re: Downgrade Edilebilen / Edilemeyen PS3 Modelleri ve Detaylı CFW Yükleme Reh

Alıntı memofe61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ArkadaŞlar benİ playstatİon im cech 2504 data 0c Şu anda 4.65 versİyonda ama daha Önceden kopya oyun ÇaliŞtiriyodu. Şİmdİ ben bunu tekrar cfw yapmak İstİyorum nasil yapabİlİrİm. ? Yardimlariniz İÇİn Şİmdİden teŞekkÜr ederİm..
    Eğer versiyonunu 4.65 ofw ye çevirdiysen kopya oyun oyayamazsın.

Ama PS3 modelin tekrar kırılıp CFW yapılabilir bir model bu yüzden şanslısın.

Kendinin yapabileceği bir şey değil PS3 içi açılır bir parça yardımı ile donanımsal olarak işlem yapılır.

http://www.ps3oyun.com/ps3.downgrade...eli-17642.html

3. Aşağıdaki kullanıcı baybarsturankullanıcısına teşekkür ettiler:

memofe61 (27-09-2015)

karkass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Teşekkür et
    3
    İlgi Alanı
    PS3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    User Info
    Son Mesaj
    22-05-2015 19:43
    Tecrübe Puanı
    0

Re: Downgrade Edilebilen / Edilemeyen PS3 Modelleri ve Detaylı CFW Yükleme Rehberi

cechk bi makine var elimde, yanlışlıkla cfw yerie ofv yükledim harddisk değiştirirken...
    makine orjinale döndü.
    ps3 de yeni yeni bişeyler öğreniyorum. var mıdırt çözümü ?

detay : 4.66 yüklüydü (cobra 7) yazıyodu:
    120 gb hdd vardı. internetten aynı anda bir kaç dosya indirmiştim, yanlış dosyadan update ettim.
    4.70 ofw oldu makine
    Konu karkass tarafından (21-05-2015 Saat 23:52 ) değiştirilmiştir.

Yer
    ANTALYA
    Konular
    55
    Teşekkür et
    829
    İlgi Alanı
    PS3
    Mentioned
    172 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    10
    Hesaplar

Cevap: Re: Downgrade Edilebilen / Edilemeyen PS3 Modelleri ve Detaylı CFW Yükleme Reh

Alıntı karkass Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cechk bi makine var elimde, yanlışlıkla cfw yerie ofv yükledim harddisk değiştirirken...
    makine orjinale döndü.
    ps3 de yeni yeni bişeyler öğreniyorum. var mıdırt çözümü ?

detay : 4.66 yüklüydü (cobra 7) yazıyodu:
    120 gb hdd vardı. internetten aynı anda bir kaç dosya indirmiştim, yanlış dosyadan update ettim.
    4.70 ofw oldu makine
    sıkıntı yok sanırım FAT kasa bir PS3 sahibisin. Tekrar kırılabilir.

Sen yapamazsın içi açılıp bir parça yardımı ile tekrar cfw yapılır ve istediğin son versiyon yüklenir.

Konuyu oku ve shn istanbul Şahin bey ile bağlantıya geç.

6. Aşağıdaki kullanıcı baybarsturankullanıcısına teşekkür ettiler:

karkass (22-05-2015)

Konular
    0
    Teşekkür et
    3
    İlgi Alanı
    PS3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    User Info
    Son Mesaj
    Tecrübe Puanı
    0

içini açtım zaten, tekrar topladım, herhangi bir donanıma gerek kalmadan yazılımla halledilebilecek bir sorun ise her şekilde çözerim onu da, içini açtığımda herhangi bir uygulama görmedim makinede, sanırım cihaz 3.55 den önceki bir haldeyken cfw ye geçmiş, hiç bir işlem yapılmamış gibi görünüyor.

uzun uzun okudum rehberi, ama yaşadığım soruna dair bir bilgi bulamadım, belki orada anlatılan işlemlerden biri benim durumum için de geçerlidir. ama ben 4.70 de düşürme aradığım için farkedememiş olabilir.

teşekkür ederim ..

Yer
    ANTALYA
    Konular
    55
    Teşekkür et
    829
    İlgi Alanı
    PS3
    Mentioned
    172 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    10
    Hesaplar

içini açtım zaten, tekrar topladım, herhangi bir donanıma gerek kalmadan yazılımla halledilebilecek bir sorun ise her şekilde çözerim onu da, içini açtığımda herhangi bir uygulama görmedim makinede, sanırım cihaz 3.55 den önceki bir haldeyken cfw ye geçmiş, hiç bir işlem yapılmamış gibi görünüyor.

uzun uzun okudum rehberi, ama yaşadığım soruna dair bir bilgi bulamadım, belki orada anlatılan işlemlerden biri benim durumum için de geçerlidir. ama ben 4.70 de düşürme aradığım için farkedememiş olabilir.

teşekkür ederim ..
    Şimdi şöyle anlatayım. Gördüğüm kadarıyla PS3 'ün CFW bir PS3. Zaten olmasaydı Çip takılı olurdu ve PS3 dışına çıkan bir devre takılı olurdu arkasında.
    Resme bak. Gerçi silim bir PS3 resmi ama olsun.

Zaten senin PS3 FAT olduğu için Çip takılmaya gerek olmadan CFW yapılmıştır diye düşünüyorum.
    Ama bütün PS3 modelleri sadece en yüksek versiyonu 3.55 ofw olduğu zaman yazılımsal olarak downgrade edilebiliyor.
    Eğer versiyon 3.55 'in üstünde bir ofw olduğu zaman içi açılıp E3 Flasher devresi bağlanarak tekrar 3.55 versiyona düşürülebiliyor.

Senin ps3 ün için konuşursak önceki durumunu bilmediğine göre yani ilk kırma işlemini sen yapmamışsın demektir. Bu durumda 2. el bir PS3 sanırım.
    Kısaca sen bu ps3 ü aldığında aldığın kişi kendisi versiyonu 3.55 üzerine çıkartmadıysa kendisi evinde yazılımsal olarak cfw yapmış demektir.
    Ama eğer 3.55 den yüksek bir versiyonda ise o kişi de dışarıda içini açtırıp e3 flasher ile versiyonu 3.55 e düşürtüp sonra cfw yaptırmıştır.
    Bunu bilemeyiz.

Yani ben sanada aynı şeyi söylüyorum. Şu an yanlışlıkla 4.70 ofw yüklediğin için ve doğal olarak bu versiyon 3.55 ofw den yüksek olduğu için yazılım ile kırılamaz.
    Dediğim gibi içi açılıp e3 flasher bağlanıp öyle versiyon 3.55 'e düşürülecek sonra senin istediğin örneğin 4.70 cfw yüklenecek.

Yaklaşık 1 saatlik bir işlemdir ve kendin yapmak istediğinde bu parçayı satın alman gerekir. Ona para verene kadar yapan yerlere kırdırabilirsin.
    İstersen youtube üzerinden e3 flasher videolarına bak zaten kendin yapmaktan vazgeçersin.

Sanırım anlatabilmişimdir.
    Konu baybarsturan tarafından (22-05-2015 Saat 02:09 ) değiştirilmiştir.

9. Aşağıdaki kullanıcı baybarsturankullanıcısına teşekkür ettiler:

karkass (22-05-2015)

Konular
    0
    Teşekkür et
    3
    İlgi Alanı
    PS3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    User Info
    Son Mesaj
    Tecrübe Puanı
    0

Re: Cevap: Re: Downgrade Edilebilen / Edilemeyen PS3 Modelleri ve Detaylı CFW Yükleme

detaylı bilgin için teşekkür ederim.
    zaten daha önce izlemiştim videoları, dijital cihazlar üzerine oldukça tecrübem var (pc ve notebooklar için) videolardaki işlemleri yapabilirim ama içinde herhangi bir çip takılı değil. zaten o niyetle açmıştım içini.
    bu işlem için servise versem ne kadara mal olur bana herhangi bir fikrin var mı ?

Yer
    ANTALYA
    Konular
    55
    Teşekkür et
    829
    İlgi Alanı
    PS3
    Mentioned
    172 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    10
    Hesaplar

Cevap: Re: Cevap: Re: Downgrade Edilebilen / Edilemeyen PS3 Modelleri ve Detaylı CFW

detaylı bilgin için teşekkür ederim.
    zaten daha önce izlemiştim videoları, dijital cihazlar üzerine oldukça tecrübem var (pc ve notebooklar için) videolardaki işlemleri yapabilirim ama içinde herhangi bir çip takılı değil. zaten o niyetle açmıştım içini.
    bu işlem için servise versem ne kadara mal olur bana herhangi bir fikrin var mı ?
    Servis derken Sony 'den bahsetmiyorsundur sanırım. Bu işlemi Sony servisleri yapmaz yani versiyon düşürmez. CFW zaten yüklemezler.

Bu işi yapan oyun satıcılarına, PS3 cafelere vb yerlere gideceksin.

İstersen bu siteye de yaptırabilirsin. Kargo ile gönderip alma şeklinde 80 TL 'ye yapıyorlar. Yani E3 Flasher arayıp bulup satın alıp risk alıp bu işlemi deneyeceğine bilene yaptır.

asturias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Teşekkür et
    5
    İlgi Alanı
    PS3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    User Info
    Son Mesaj
    08-12-2015 12:46
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba
    Öncelikle bilgiler için teşekkürler.
    Hiç hakim olmadığım bir konuda fikir sahibi olmaya başladım.
    Aslında birazda bu işten az biraz anlayan arkadaşıma kızdığım için bende öğrenmek istedim çünkü bi versiyon yükseltme için oyalayıp duruyor.
    Benim sorum daha doğrusu korkum şu ; cihazım 25xx 1a 3.56'dan cfw 4.55 rogero'ya çevrilmiş. Şuanki 4.76 ferrox'a yükseltmek istiyorum. Bu makinede bu riske girmeye değer mi yada bu işlem çok büyük risk arzeder mi?

61emr61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Konular
    6
    Teşekkür et
    120
    32 Defa 22 konuda teşekkür aldı ..
    İlgi Alanı
    PS3
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı asturias Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Öncelikle bilgiler için teşekkürler.
    Hiç hakim olmadığım bir konuda fikir sahibi olmaya başladım.
    Aslında birazda bu işten az biraz anlayan arkadaşıma kızdığım için bende öğrenmek istedim çünkü bi versiyon yükseltme için oyalayıp duruyor.
    Benim sorum daha doğrusu korkum şu ; cihazım 25xx 1a 3.56'dan cfw 4.55 rogero'ya çevrilmiş. Şuanki 4.76 ferrox'a yükseltmek istiyorum. Bu makinede bu riske girmeye değer mi yada bu işlem çok büyük risk arzeder mi?
    Çok büyük bir işlem değil ama bendd ilk yapacagım zaman çok endişelenmiş ve 1 günümü buna harcamıştım şimdi 30 dkka mı alıyor. Bu site üzerinde deraylı anlatımlarda mevcut

+ Cevap Ver
Sayfa 7/7 İlkİlk ... 5 6 7
  • Bu konuyu beğendiniz mi?

Downgrade Edilebilen / Edilemeyen PS3 Modelleri ve Detaylı CFW Yükleme Rehberi

Güncel Beğeni

Değerlendirme: Toplam 13 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 5.00 puandır.

Etiketlenen üyelerin listesi

Bu Konudaki Etiketler