NOTICE Bilgilendirme : Bu konu 866 gün önce başlatıldı . bu konu ile ilgili son cevap yazılmış olabilir.Yeni bir konu açmadan önce gözden geçirin...
+ Cevap Ver
Sayfa 6/23 İlkİlk ... 4 5 6 7 8 16 ... SonSon
225 sonuçtan 51 ile 60 arası

Konu: PES 2016 Ps3 Oyun Çıktı !!!

baybarsturan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ANTALYA
    Konular
    55
    Teşekkür et
    829
    7.178 Defa 1.630 konuda teşekkür aldı ..
    İlgi Alanı
    PS3
    Mentioned
    172 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    10
    Hesaplar

Gamertag: baybarsturan PSN ID: baybarsturan Steam ID: baybarsturan

Cevap: PES 2016 Ps3 Oyun Çıktı !!!

Alıntı Dayıcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Multiman ve PS3 Cihazımı 4.75 versiyona yükselttim harici hdd takılı iken ps3 cihazımda olan oyunu açtığımda oyuna giriyorum fakat harici hdd çıakrtınca oyuna girmiyor ya siyah ekranda kalıyorum yada konamı yazısı geliyor sonrası gelmiyor neden yapabilir acaba yada ne yapmam gerekli update ve fixde yaptım ama hala aynı ?
    Oyun harici hdd içinde mi yoksa dahili hdd içinde mi bundan emin ol.

Oyun dahili hdd içinde ise kendin kopyalamış olman gerek. dev_hdd0\GAMES\PES 2016 gibi, böyle mi yaptın?

Yapmadıysan oyun harici hdd içindedir USB:\GAMES\PES 16 gibi. Doğal olarak harici hdd çıkartılırsa çalışmaz.

Yada oyun dahili hdd içine ön yükleme yaptı ise onu karıştırıyor olmayasın?

Yer
    ANTALYA
    Konular
    55
    Teşekkür et
    829
    İlgi Alanı
    PS3
    Mentioned
    172 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    10
    Hesaplar

Alıntı Dayıcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fix dosyasını verebilirmisn acaba link falan ?
    Oyunu ilk çalıştırdığınızda multiman fixleyeyim mi diye sorar arkadaş onu yapmış.

Birazdan bu konuda detaylı bilgi vereceğim. Hata yapanlar kendileri yanlış yapıyor. Neyi yanlış yaptıklarını resimli anlatacağım.

@marem@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Teşekkür et
    53
    0 Defa 0 konuda teşekkür aldı ..
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    0

YARDIM...

slm oyun için çok teşekkürler
    makinayı 4,75 e yükselttim multimanda 4,75 uyumlu yükledim
    oyun bazen sorunsuz çalısıyor bazende çalışmıyor.
    bd mirror yaptım aynı
    oyuna tıklıyorum siyah ekranda kalıyor bazende konamı yazısından sonra takılıyor.
    oyun makina hafızasında yüklü...
    fix filan herşeyi yaptım..

Yer
    ANTALYA
    Konular
    55
    Teşekkür et
    829
    İlgi Alanı
    PS3
    Mentioned
    172 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    10
    Hesaplar

Alıntı kitap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecen gün pes 2016 yükmedim 4,66 da güzelce oynuyordum. sonra 1,01 pkg dosyasını Install package kurdum her şeye evet dedim ve sistem 4,75 olmuş şimdi ne multimane girebiliyorum nede hitmanin ve Install package den kurduğum diğer oyunlara şuanda Install package menüsü yok. yazdığımda bir yanlışlık yok. peki sen bu sorunu nasıl halledeceğimi söyleyebilirmisin. yada şöyle söyleyeyim tekrar 4,66 nasıl dönebilirim
    multiman silinmedi giremiyorum. zaten giremediğim için onuda sildim. oyunun içindeki update degilde ayrıyeten pkg dosya sildim zaten dosyayı. silsem ne farkeder ki bu saatten sonra Install package yok 4,75 multiman yükleyemem birde orijinal olduğu için multimane girmez.
    Alıntı kaplan3838 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba makinam Rogero 4.50 oyunu makinaya yükledim update pkg yükledim sonra fix pkg yükledim multimandan oyunu acıyorum galiba 4.75 cevir yazısı cıkıyor geri kapatıyorum orjinale döner diye korktum 3.55 fix ne zaman cıkar bilgisi olan varmı
    UP0101-BLUS31564_00-PES2016USPATCH01-A0101-V0100-PE
    bu dosyayı kesinlikle yükleme yüklediysen "oyun verileri yardımcı proğramı" dan sil
    ben 4,66 kullanıyordum oyunu bd mirror - harici ve select+ x ile açtım oynadım. sonrada bu dosya yükledim sistem 4,75 olmuş şimdi bi çözüm bulamadım daha.bence herşeye rağmen oyun içindeki update klasörünüde kesinlikle sil bu dosya onunla bi bağlantı kurup güncelliyor herhalde. birde konu herhalde denenmeden kopyala yapıştır yapılarak açılmış.
    Arkadaşlar ilk olarak oyun 4.75 versiyon istemektedir. Eğer versiyonunuz 4.75 den düşük ise örneğin versiyonunuz 4.66 olsun,

multiman bu oyunun çalışması için sizin versiyona fixleyeyim mi diye İngilizce dilinde sorar. Bu soruya evet demelisiniz. İlk sayfada bunu gösteren video paylaşılmış.

Ben de resim paylaşacağım.

Demezseniz yani fixe hayır deyip oyunu ps3 ana menüsünden çalıştırmaya kalkarsanız ve indirdiğiniz oyunun içinde PS3_UPDATE klasörü var ise

(ve unutup bu klasörü silmediyseniz) bunun içinde Sony orijinal 4.75 ofw firmware dosyası vardır bu durumda PS3 sistem güncellemeyi çalıştırır.

Mevcut versiyonunuz 4.75 den düşük ise sistem güncelleme çalıştırılır eğer versiyonunuz 4.75 veya 4.76 ise sistem güncellemeyi çalıştırmaz.

Önünüze sistem güncelleneceğine dair muhtemelen İngilizce bilgiler olan menüler gelir ve bir kaç evet onayından sonra sistem 4.75 orijinal versiyona

güncellenir ve korsan özelliği gider.

Gelelim 2. olası soruna bildiğiniz gibi Sony 4.76 ofw çıkarttı ve PS3 'te internet bağlantınız açık olursa konsol yine sistem güncelleme isteyebilir

ve sisteminiz orijinal 4.76 ya dönebilir buna dikkat edin.

Konuda paylaşılan oyun Update 1.01 ve 4.21+ fix ise, oyundaki donma, kilitlenme vb hataları giderir. Bu oyun update dosyası sitem güncelleme

yapamaz böyle bir şey yok.

Ama update dosyası sonrası 4.21+ fixini yapmanız gerekmektedir. Yapmazsanız yine sizi yukarıda anlattığım gibi (versiyonunuz 4.75 den düşük ise)

sistem güncellemeye yönlendirir. Yani update sonrası 4.21+ fixi yapılır. Fix bu oyun update dosyasını fixler.

Şimdi hata yapan arkadaşların ekranda çıkan uyarıları okumadan yada anlamadan sistem güncellemesi yaptığını düşünüyorum.

Resimlerle de anlatmaya çalışacağım.

Aşağıda paylaştığım başka oyuna ait örnek resim oyun içinde UPDATE klasörü var ise onu gösteriyor.

Sistem güncelleme yapmasın diye silinmesi gereken klasörü göstermektedir.

Gelelim versiyonunuz 4.75 den düşük ise çünkü oyun en az 4.75 versiyon istediği için multimanin soracağı soruya.

Bu soruya evet demelisiniz. Demezseniz yukarıda anlattığım gibi sistem güncelleme adımında gider.

Resimdeki örnekte ilgili oyunun en az 4.60 versiyon istediğini ve mevcut ps3 sistemi 4.50 olduğu için oyunu fixleyeyim mi diye soruyor. EVET diyeceksiniz.

Bu konuda verdiğim örnekte ise bu rakamlar şöyle olacaktır.

Atıyorum sizin sistem 4.66 ise resimdeki üst satırda 4.75 yazar alt satırda 4.66 yazar gibi anlayın işte.

Gelelim sistem güncelleme hakkında bilgi vermeye ve yanlışlıkla sistemlerini ofw ye güncelleyenlere.

Aşağıdaki resimde hem İngilizce hem Türkçe örnek resim veriyorum.

Eğer sizde bu oyunu çalıştırmak istediğinizdeki versiyonunuz 4.75 den düşük ise ve fix yapmadıysanız bu şekilde uyarı çıkar.

Evet derseniz sistem güncellemeye gider oradada bir kaç onaydan sonra ofw yükler.

İşte hata yapanlar bunu yapmıştır diye düşünüyorum.

Resimdeki örnekte ps3 sistemi 4.50 iken oyun 4.60 istiyor güncelleyiyim mi diye soruyor.

Tabi ki hayır diyeceksiniz ve fixi yapacaksınız. Fix yapılırsa bu soruyu sormaz.

Anlamışsınızdır umarım.

Konu baybarsturan tarafından (12-09-2015 Saat 15:03 ) değiştirilmiştir.

Konular
    0
    Teşekkür et
    75
    3 Defa 3 konuda teşekkür aldı ..
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    User Info
    Son Mesaj
    12-09-2015 15:31
    Tecrübe Puanı
    0

birde oyun nasıl olmuş ondan bahsedermisiniz arkadaşlar pes toparlamışmı kendini 2016 da

Yer
    ANTALYA
    Konular
    55
    Teşekkür et
    829
    İlgi Alanı
    PS3
    Mentioned
    172 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    10
    Hesaplar

gecen gün pes 2016 yükmedim 4,66 da güzelce oynuyordum. sonra 1,01 pkg dosyasını Install package kurdum her şeye evet dedim ve sistem 4,75 olmuş şimdi ne multimane girebiliyorum nede hitmanin ve Install package den kurduğum diğer oyunlara şuanda Install package menüsü yok. yazdığımda bir yanlışlık yok. peki sen bu sorunu nasıl halledeceğimi söyleyebilirmisin. yada şöyle söyleyeyim tekrar 4,66 nasıl dönebilirim
    multiman silinmedi giremiyorum. zaten giremediğim için onuda sildim. oyunun içindeki update degilde ayrıyeten pkg dosya sildim zaten dosyayı. silsem ne farkeder ki bu saatten sonra Install package yok 4,75 multiman yükleyemem birde orijinal olduğu için multimane girmez.
    Alıntı kaplan3838 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba makinam Rogero 4.50 oyunu makinaya yükledim update pkg yükledim sonra fix pkg yükledim multimandan oyunu acıyorum galiba 4.75 cevir yazısı cıkıyor geri kapatıyorum orjinale döner diye korktum 3.55 fix ne zaman cıkar bilgisi olan varmı
    UP0101-BLUS31564_00-PES2016USPATCH01-A0101-V0100-PE
    bu dosyayı kesinlikle yükleme yüklediysen "oyun verileri yardımcı proğramı" dan sil
    ben 4,66 kullanıyordum oyunu bd mirror - harici ve select+ x ile açtım oynadım. sonrada bu dosya yükledim sistem 4,75 olmuş şimdi bi çözüm bulamadım daha.bence herşeye rağmen oyun içindeki update klasörünüde kesinlikle sil bu dosya onunla bi bağlantı kurup güncelliyor herhalde. birde konu herhalde denenmeden kopyala yapıştır yapılarak açılmış.
    Alıntı @marem@ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    YARDIM...

slm oyun için çok teşekkürler
    makinayı 4,75 e yükselttim multimanda 4,75 uyumlu yükledim
    oyun bazen sorunsuz çalısıyor bazende çalışmıyor.
    bd mirror yaptım aynı
    oyuna tıklıyorum siyah ekranda kalıyor bazende konamı yazısından sonra takılıyor.
    oyun makina hafızasında yüklü...
    fix filan herşeyi yaptım..
    Oyunu harici hdd de oynayanlar var. Dahilide sıkıntı var mı bilemiyorum.

Bdmirror ile intarnal seçimini yapıp select+X ile oyunu tekrar çalıştır. Olmadı harici hdd e kopyalayarak deneyebilirsin.

---------- Mesaj Ekleme Zamani 15:35 ---------- Önceki Mesaj Zamani 15:34 ----------

Alıntı emirgul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birde oyun nasıl olmuş ondan bahsedermisiniz arkadaşlar pes toparlamışmı kendini 2016 da
    Yorumlara göre çoğunluk beğenmedi. Eleştiri çok.

Konular
    3
    Teşekkür et
    107
    4 Defa 4 konuda teşekkür aldı ..
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    User Info
    Son Mesaj
    15-05-2017 05:05
    Son Konu
    Max Payne 3
    Tecrübe Puanı
    9

Re: Cevap: PES 2016 Ps3 Oyun Çıktı !!!

Alıntı emirgul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben açıkcası pes i fifa dan daha iyi buldum bir fifacı olarak tabii ps3 için konuşuyorum ps4 de işler değişebilir.Pes de tek eksik Türk takımının olmaması

Konular
    9
    Teşekkür et
    49
    0 Defa 0 konuda teşekkür aldı ..
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    8

Alıntı baybarsturan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oyunu harici hdd de oynayanlar var. Dahilide sıkıntı var mı bilemiyorum.

Bdmirror ile intarnal seçimini yapıp select+X ile oyunu tekrar çalıştır. Olmadı harici hdd e kopyalayarak deneyebilirsin.

---------- Mesaj Ekleme Zamani 15:35 ---------- Önceki Mesaj Zamani 15:34 ----------

Yorumlara göre çoğunluk beğenmedi. Eleştiri çok.
    sagol baya uğraşmışsın buradaki her şeyi biliyorum BLES02102-[METAL GEAR SOLID V THE PHANTOM PAIN] ondanda sordu bundan önceki bir çok oyundada evet deyip devam ediyordum 1,01 pkg yi yüklediğimde seninde deigin gibi o pkg dosyası pes 2016 dosyasıyla bi şekilde arasında bişe olmuş ve 4,75 geçmiş bundan sonra install packeğ olmadığı için multiman nereden yükleyeceğim multeman 4,75 indirsem çalışır mı yada eskiden yaptığımız gibi 425 to 3,55 ile sistem 3,55 orjinale çekip tekrardan 4,66 cfw geri çıkabilirmiyim.

bu ara yanlış yeri alıntı yapmışım

Yer
    ANTALYA
    Konular
    55
    Teşekkür et
    829
    İlgi Alanı
    PS3
    Mentioned
    172 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    10
    Hesaplar

sagol baya uğraşmışsın buradaki her şeyi biliyorum BLES02102-[METAL GEAR SOLID V THE PHANTOM PAIN] ondanda sordu bundan önceki bir çok oyundada evet deyip devam ediyordum 1,01 pkg yi yüklediğimde seninde deigin gibi o pkg dosyası pes 2016 dosyasıyla bi şekilde arasında bişe olmuş ve 4,75 geçmiş bundan sonra install packeğ olmadığı için multiman nereden yükleyeceğim multeman 4,75 indirsem çalışır mı yada eskiden yaptığımız gibi 425 to 3,55 ile sistem 3,55 orjinale çekip tekrardan 4,66 cfw geri çıkabilirmiyim.

bu ara yanlış yeri alıntı yapmışım
    Anlatmak istediğim oyun Update 1.01 pkg dosyası install package files adımından kurulur bilirsin ve bu sistemi hiç bir şekilde güncellemez.

Sen birkaç evet dedim bir şeyler yükledi diyorsun yukarıda resimler paylaştım. Son 2 resme bak. Sana böyle bir soru sordu ve sende açılan yeni menüden onaylar vererek

birşeyler yükledin mi? Çünkü sadece bu update dosyasını yükleyerek böyle bir şey olması mümkün değil.

Şunu demek istiyorsun gibime geliyor ama böyle bir şey olmaz.

4.66 CFW kullanıyordun.

Oyunu yükledin.

Multiman fixleyeyim mi diye sordu evet dedin fixledin.

Sonra oyunu oynadın. Çıktın.

Sonra oyuna ait update 1.01 dosyasını hemen akabinde de 4.21+ fix dosyasını yükledin.

ve

sistemin 4.66 iken 4.75 oldu diyorsan bu imkansızdır.

Ama oyun update 1.01 dosyasını yükleyip 4.21+ fixi yapmayıp sonra ekrana çıkan uyarılara evet - evet diyerek sistem güncellediysen

versiyonunu orijinale çevirmişsindir.

Şimdi bu yazdıklarıma göre durumun hakkında bilgi verirmisin? Sen neler yapmıştın?

Ayrıca ilk sayfada bu oyunun update'siz orijinal hali retail fixini de paylaştım.
    Konu baybarsturan tarafından (12-09-2015 Saat 22:39 ) değiştirilmiştir.

eren5361 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Teşekkür et
    70
    31 Defa 12 konuda teşekkür aldı ..
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    7

Kardeş indirip rardan çıkardıktan sonra ps3update klasörünü sil sonra multimandan oyunu açmaya çalış uyarı gelicek evet de sonra oyunu aç BEN ÖYLE YAPTIM

Kurulumda vs hata olursa sorumlusu ben değilim

+ Cevap Ver
Sayfa 6/23 İlkİlk ... 4 5 6 7 8 16 ... SonSon
  • Bu konuyu beğendiniz mi?

PES 2016 Ps3 Oyun Çıktı !!!

Güncel Beğeni

Değerlendirme: Toplam 4 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 5.00 puandır.

Etiketlenen üyelerin listesi